AAG informatika
  Tananyagok, modulok
  Gyakorláshoz
  Informatika érettségi
 
 

   

Kedves Olvasó!

Kétségtelen tény, hogy a 21. századi életminőséget, életmódot alapvetően meghatározza az információtechnológia.
Az információs társadalom, információ-robbanás, információs forradalom korszakát éljük.

De, mit jelent ez a hétköznapi ember számára?

Az interneten hihetetlen mennyiségű információ halmozódott fel, és ez a tömeg napról-napra exponenciálisan növekszik. Tudomásul kell venni, hogy ha ma valaki érvényesülni szeretne, meg kell ismerkednie az információszerzés mindent eddiginél gyorsabb eszközével: a számítógéppel és a világhálóval. Országok és földrészek közötti határok szűnnek meg azáltal, hogy egy e-mail néhány másodperc alatt jut el a címzetthez akkor is, ha az „a világ másik végén” lakik.
A mai iskolás gyerekek számára már nem újdonság és nem ördöngösség a számítógép. Azt is tudomásul kell vennünk (fájó szívvel), hogy a gyerekek egyre kevesebb könyvet olvasnak, de talán még nagyobb a baj, hogy gyerekeink a számítógép és internet használat tekintetében nem kapnak útmutatást.
Fontos, hogy fejlesszük a kreativitásukat, hiszen tele vannak ötletekkel és igazán nagy élményt jelent számukra, ha mindez szakmai tudással is párosul. A tanítás során figyelembe kell vennünk, hogy ezek a gyerekek már a digitális média világába születtek. Otthon és az iskolában is számítógépek veszik körül őket, és a digitális technika érvényesül körülöttük; a digitális fényképezőgép, kamera, vagy a videojáték természetes számukra. Ezek a gyerekek szüleiktől egészen eltérő módon tanulnak, játszanak, vagy éppen kommunikálnak.

Feladatunk az, hogy megpróbáljuk a lehető legtöbbet átadni a diákoknak a tudásunkból, és ebből, illetve a saját tudása anyagából kihozni a maximumot. Feltárni előttük tudásuk hasznosításának útjait, megmutatni további lehetőségeiket.

Kedves AAG-s diákok!

Különböző helyekről, iskolákból kerültetek hozzánk.
És ahogy az egyes általános iskolákban különbözőek a követelmények, és így különböztök Ti is.
Vannak, akik tetemes tudással rendelkeznek, vannak, akik viszont épphogy tudnak valamit az informatikáról.
Talán a legfontosabb, hogy megtaláljuk a közös hangot, ami pedig abban rejlik, hogy megpróbáljuk kideríteni, ki miben van "otthon".
A különbozőségek ellenére meg kell próbálni egy szintre hozni őket, gyarapítani tudásukat, hogy megszeressék a számítógépet és ezáltal az informatikát.